Kolory Deutz

Kolory farby Deutz

Opisywany poradnik dotyczy kolorów farb do traktorów firmy Deutz z lat 50, 60 i 70.


Kolor zielony najstarszy nie ma odpowiednika w farbie RAL, jednak najbliżej mu podobny jest to RAL 6002 zieleń liściasta.

Felgi w tym czasie malowane były kolorem farby RAL 3000 ognista czerwień. Występowały modele z żółtymi wykończeniami, jest to kolor RAL 1037 żółty, kolor może być zastąpiony RAL 1003 (ten jest nieco jaśniejszy). W późniejszych modelach częściej występowały ozdobne tłoczenia i listwy pomalowane żółtym lakierem.


zielony deutz - stare odcienie

W roku 1968 nastąpiły pewne zmiany w stosowanych farbach przez firmę Deutz. Kolor zielony zmienił się nieco w kierunku żółto-zielonego odcieniu. Kolor ten nie występuje w palecie RAL, najbliżej pasujący to RAL 6010 zieleń trawiasta. Można także użyć RAL 6002 zieleń liściasta, różnica jest niewielka.

stary ciągnik deutz - kolory


Od około 1972 roku zaczęto wprowadzać nowy zielony, ale i tym razem Deutz nie użył standardowego koloru RAL. Kolor ten nazwany został Deutz zielony 74, ponieważ dopiero od 1974 roku używany był standardowo na wszystkich maszynach. Niestety, żaden kolor z palety RAL nie nadaje się zamiennie. Jeśli chce się uzyskać oryginalny kolor, należy zakupić oryginalną farbę do Deutz.

Zazwyczaj stosowanym kolorem czarnym w Deutzach był RAL 9005 głęboka czerń.

nowy kolor deutz-fahr zielony 74

Oryginalny kolor

Te informacje są doświadczeniami lakierników w malowaniu maszyn rolniczych. Nie wszystkie kolory mogą odpowiadać oryginałom, dlatego jeśli chcesz mieć pewność oryginalnych lakierów to polecamy nasze specjalne farby do ciągników i maszyn rolniczych Deutz - oryginalne lakiery/farby.

W ofercie także farba RALPozostałe informacje o Deutz

Aktualnie ciągniki Deutz są sprzedawane pod marką Deutz-Fahr i są częścią firmy Same Deutz-Fahr Group. Firma ta posiada także marki Lamborghini i Hürlimann