Kolory Fendt

Kolory farby Fendt

Łatwo dobrać kolory do ciągników Fendt, dla ciągników z lat 50 i 60 (do 1968 roku) jest to kolor RAL 6011 zieleń rezedowa.

Koła w Fendt-ach malowano RAL 3000 ognista czerwień. Elementy dekoracyjne (linię, etyiety, logo) były malowane głównie kolorem RAL 1037 żółty. Atrapa (osłona chłodnicy) malowana była kolorem RAL 9001 biały perłowy.

Ciągniki z około 1968 roku posiadały nieco inny odcień zieleni, bardzo podobny do RAL 6011 ale nie taki sam (prawdopodobnie z domieszką innego koloru). Numer RAL niestety nie jest znany. Pozostaje zakupić oryginalny kolor producenta tego typu lakierów Wilckens.

Oryginalne farby

Te informacje są doświadczeniami lakierników w malowaniu maszyn rolniczych. Nie wszystkie kolory mogą odpowiadać oryginałom, dlatego jeśli chcesz mieć pewność oryginalnych lakierów to polecamy nasze specjalne farby do ciągników i maszyn rolniczych Fendt oryginalne farby/lakiery.

W ofercie także farba RALPozostałe informacje o Fendt

Fendt jest częścią AGCO Corporation która jest w posiadaniu takich marek jak Massey Ferguson (MF), Fella i kilku innych mniej znanych.