Kolory Porsche

Kolory farby Porsche

Ciągniki

Wśród kolorów Porsche był dość duży rozrzut kolorystyczny ciągniki występowały w następujących kolorach:

RAL 3002 czerwień karminowa, na felgi 1014 kość słoniowa (ale czasami stosowany był RAL 1037 żółty). Etykiety, logotypy i inne ozdoby malowane były RAL 9001 perłowy biały.

Porsche poza kolorem czerwonym były malowane na kolor zielony, choć bardzo rzadko się to zdarzało. Ten kolor jest zasadniczo taki jak do Deutz. RAL 6002 zieleń liściasta, koła były malowane w dwóch wariantach, RAL 3000 ognista czerwień i RAL 3002 czerwień karminowa. Etykiety, logotypy i inne dodatki w kolorze RAL 9001 perłowy biały.

Zdarzały się także egzemplarze pomarańczowe (zazwyczaj były tak pomalowane egzemplarze przeznaczone dla firm budowlanych).

Niektóre krótkie serie malowane były kolorami RAL 2010 pomarańcz ostrzegawcza oraz RAL 2009 pomarańczowy ostrzegawczy. Felgi w tych odmianach były malowane albo na jedną z barw czerwonego (RAL 3000 lub RAL 3002) albo w kolorze ciągnika. Etykiety były malowane na czarno lub inny ciemny kolor, numer RAL nie jest znany.

Oryginalna farba

Te informacje są doświadczeniami lakierników w malowaniu maszyn rolniczych. Nie wszystkie kolory mogą odpowiadać oryginałom, dlatego jeśli chcesz mieć pewność oryginalnych lakierów to polecamy nasze specjalne farby do ciągników i maszyn rolniczych Porsche oryginalne farby/lakiery.

W ofercie także farba RAL